Чурапчы улууһугар оскуола үөрэнээччилэрин ортолоругар, көҥүл тустуу улахан түһүлгэтэ тэриллэн, 13 оскуолаттан 217 тустуук мустан, күөн көрүстүлэр

Онон олус тыҥааһыннаах, эрийсиилээх киирсиилэр буоллулар.

Уопсай түмүк чөмпүйүөннэрин уонна призердарын ааттаталыыбыт

2006-2007 сыллаах төрүөх уолаттарга:

48 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Николай Филиппов;

2 миэстэ – Эрчим Филиппов;

3 миэстэ – Арсалан Порядин.

51 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Иосиф Никонов;

2 миэстэ – Саша Соломонов;

3 миэстэ – Айтал Эверстов.

55 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Анатолий Иванов;

2 миэстэ – Артур Андреев;

3 миэстэ – Алик Оконушкин;

3 миэстэ – Лука Далбаев.

60 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Ян Катакинов;

2 миэстэ – Толя Яковлев;

3 миэстэ – Василий Никонов;

3 миэстэ – Герман Элясов.

65 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Байхам Ефремов;

2 миэстэ – Эрчим Дьячковскай;

3 миэстэ – Ньургун Степанов;

3 миэстэ – Айтал Баишев.

71 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Юрий Старостин;

2 миэстэ – Ариан Оконешников.

80 киилэттэн үөһэ ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Егор Еремеев;

2 миэстэ – Айаал Новгородов.

2008-2011 сыллаах төрүөх уолаттарга:

35 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Леонард Соркомов;

2 миэстэ – Вова Борисов;

3 миэстэ – Кристиан Новгородов;

3 миэстэ – Айаал Петров.

38 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Гоша Неустроев;

2 миэстэ – Марат Яковлев;

3 миэстэ – Саян Копырин;

3 миэстэ – Вася Смирников.

41 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Уйгун Назаров;

2 миэстэ – Айтал Аммосов;

3 миэстэ – Ерлан Камалов;

3 миэстэ – Уйусхан Васильев.

44 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Никита Элясов;

2 миэстэ – Андрей Слепцов;

3 миэстэ – Эрчим Колесов;

3 миэстэ –Тускул Токусаров.

48 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Кирилл Петров;

2 миэстэ – Фабиан Петров;

3 миэстэ – Арылхан Борисов;

3 миэстэ – Тимур Соломов.

52 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Саша Андросов;

2 миэстэ – Семен Иванов;

3 миэстэ – Тимур Посельскай;

3 миэстэ – Ньургун Барахсанов.

57 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Витя Винокуров;

2 миэстэ – Егор Ефимов;

3 миэстэ – Прокопий Афанасьев;

3 миэстэ – Алексей Сивцев.

62 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Иван Посельскай;

2 миэстэ – Эрчим Михайлов;

3 миэстэ – Владислав Федоров.

62 киилэттэн үөһэ ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Артур Кузьмин;

2 миэстэ – Арсен Варламов;

3 миэстэ – Айаар Михайлов;

3 миэстэ – Мичил Иванов.

2012-2013 сыллаах төрүөх уолаттарга:

24 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Владислав Сивцев;

2 миэстэ – Эрсан Смирников;

3 миэстэ – Эрсан Терютин;

3 миэстэ – Коля Каженкин.

26 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Айтал Назаров;

2 миэстэ – Саян Катаков;

3 миэстэ – Симон Софронов;

3 миэстэ – Максим Нестерев.

28 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Саша Окоемов;

2 миэстэ – Артем Попов;

3 миэстэ – Арылхан Протопопов;

3 миэстэ – Айтал Собакин.

30 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Кирилл Кондратьев;

2 миэстэ – Артем Федоров;

3 миэстэ – Эрэл Пестерев;

3 миэстэ – Алтан Дьяконов.

32 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Эрчим Аксентьев;

2 миэстэ – Дамир Филиппов;

3 миэстэ – Айсен Макаров;

3 миэстэ – Тимур Макаров.

35 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Саян Никифоров;

2 миэстэ – Долун Макаров;

3 миэстэ – Валера Яковлев;

3 миэстэ – Эрсан Назаров.

38 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Данил Луковцев;

2 миэстэ – Эрсан Попов;

3 миэстэ – Айасхан Дьячковскай;

3 миэстэ – Ганя Платонов.

42 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Артур Терютин;

2 миэстэ – Дима Иванов;

3 миэстэ – Павел Варламов;

3 миэстэ – Тимур Пестерев.

42 киилэттэн үөһэ ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Талбан Охлопков;

2 миэстэ – Ариан Данилов;

3 миэстэ – Георгий Игнатьев;

3 миэстэ – Эрсан Алексеев.

2014-2015 сыллаах төрүөх уолаттарга:

22 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Авксентий Макаров;

2 миэстэ – Андрей Каженкин;

3 миэстэ – Айтал Говоров;

3 миэстэ – Данил Дохунаев.

24 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Тимур Чехордун;

2 миэстэ – Аким Матвеев;

3 миэстэ – Айтал Варламов;

3 миэстэ – Виктор Софронов.

26 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Айаал Сивцев;

2 миэстэ – Андреан Рожин;

3 миэстэ – Данил Гуляев;

3 миэстэ – Алгыс Трофимов.

28 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Вадим Тарасов;

2 миэстэ – Арыйаан Назаров;

3 миэстэ – Эрсан Протодьяконов;

3 миэстэ – Айдын Иванов.

30 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Дьулустан Попов;

2 миэстэ – Эрхан Брызгаев.

35 киилэҕэ диэри ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Айтал Андреев.

38 киилэттэн үөһэ ыйааһыннаах бөҕөстөргө

1 миэстэ – Өркөн Максимов.

Улуустааҕы үөрэх управлениетын начаалынньыга Юрий Посельскай иһитиннэрбитинэн, үөрэнээччилэр ортолоругар көҥүл тустууга биирдиилээн бастыыр иһин күрэхтэһии нэһилиэктэр комплекснай спартакиадаларын сочуотугар ааҕыллар буолуоҕа.

Подробнее: https://xn--80aa7aggbp2b.xn--p1ai/article/79471

Поделиться:

#Новости